بهترین قیمت سنگ قبر

بهترین قیمت سنگ قبر

قیمت سنگ قبر یکی از موضوعات بسیار مهمی است که از گذشته تاکنون در کشور ما رواج داشته است و افراد زیادی برای خرید انواع سنگ قبر برای فرد متوفی، هر سال اقدام می نمایند. اصولا سنگ قبر باید قبل از مراسم چهلم تهیه شود و بر روی مزار فرد قرار گیرد و به همین دلیل نیز به آن سنگ مزار نیز گفته میشود. از آنجایی که سنگ قبر به نوعی معرف فرد متوفی میباشد و میتوان از طریق ان فرد متوفی را شناسایی کرد، در جامعه ی ما اهمیت بسیار زیادی دارد و افراد زیادی اقدام به خرید ان می نمایند

بر روی سنگ قبر اصولا اطلاعاتی همچون مار یر درج میشود:

  1. نام و نام خانوادگی
  2. نام پدر
  3. تاریخ تولد
  4. تاریخ وفات
  5. نوشته و تک بیت یا جمله ی قصاری که نشان دهنده ی غم دوری از فرد متوفی و اهمیت او برای بازماندگانش باشد.

همه ی ما به خوبی می دانیم که سنگ قبر به صورت افقی بر روی مزار نصب می گردد و یک عدد سنگ کوچک نیز اصولا بالای سنگ مزار قرار داده میشود که سوره هایی همچون: قدر و زیارت اهل قبور،توحید ، حمد و… بر روی آنها نوشته می شود که برای آرامش روح فرد متوفی و نصیب شدن الطاف الهی برای او این کار انجام میشود. فروش انواع سنگ قبر در طرح ها و رنگ های مختلف، این امکان را به افراد میدهد تا با هر بودجه ای که در اختیار دارند و با هر میزان توانایی مالی که در اختیار دارند، اقدام به خرید کنند و بر اساس سلیقه و دین و فرهنگ خود،  سنگ قبری را انتخاب کنند که از هر جهت مناسب باشد.

 

بهترین قیمت سنگ قبر

 

ویژگی های مختلف تعیین کننده بهترین قیمت سنگ قبر

فروش انواع سنگ قبر در جامعه ی ما رواج دارد و اصولا افراد با شناسایی ویژگی های مختلف این نوع از سنگ ها میتوانند اقدام به خرید هوشمندانه ای کنند. قیمت سنگ قبر به موارد مختلفی بستگی دارد و توسط فروشگاه های مختلفی که در سطح جامعه حضور دارند ارائه میشوند و این امر بسیار مهم است و اگر شخصی قصد داشته باشد تا برای یکی از بستگان خود سنگقبر تهیه کند، ممکن است در میان انواع مختلف سنگ قبرها سرگردان شود و دقیقا نداند که کدام یک برای خرید بهتر است و کاربرد بیشتری دارد. به همین دلیل نیز توصیه میشود که قبل از هرگونه اقدامی این افراد با  ویژگیهای مختلف انواع سنگ قبر آشنا شوند تا انتخاب مناسبی داشته باند، به چند مورد از این ویژگی ها اشاره می کنیم:

 

رنگ سنگ قبر

خرید سنگ قبر در دو رنگ، مشکی و سفید بیشتر از رنگ های دیگر سنگ قبر ها، طرفدار دارد. با وجود آنکه سالیانه، سنگ قبر های جدید و متنوعی با رنگ های گوناگونی ممکن است وارد بازار ها شوند، اما هنوز هم اکثریت مردم ترجیح میدهند که رنگ سفید یا مشکی را برای سنگ قبر انتخاب کنند تا اطلاعات فرد متوفی به صورت واضح تر و خواناتر بر روی آن ثبت شود و از طرفی دیگر نیز، چهره فرد متوفی با کیفیت بیشتری بر روی آن حک شود و از طرفی نیز بهترین قیمت سنگ قبر نیز شامل این دو رنگ پر طرفدار است.

فروش سنگ قبر

 

طبیعی یا مصنوعی بودن سنگ قبر

فروش انواع سنگ قبر با جنس های مختلف باعث شده است تا برخی از افراد دقیقا نتوانند تشخیص دهند که کدام یک از آنها برای خرید مناسب است و شامل بهترین قیمت سنگ قبر میشود.

به طور خلاصه میتوان گفت که امروزه در هنگام خرید انواع سنگ قبر، دو نوع سنگ بیشتر از انواع دیگر دارای خریداران زیادی است، سنگ طبیعی و مصنوعی> بهتر است در هنگام خرید خرید انواع سنگ قبر، بیشتر به ویژگی ها و کاربرد این سنگ ها توجه کنید و قیمت سنگ قب را ملاک قرار ندهید.

سنگ قبر مصنوعی و طبیعی دارای تفاوت های بسیار زیادی از یکدیگر می باشد، برای مثال شما باید بدانید که سنگ قبر طبیعی دارای عمر بیشتر و دواام بیشتری است و این در حالی میباشد که شاید در ظاهر کمی زمخت تر به نظر بیاید، اما سنگ قبر مصنوعی علاوه بر آنکه دارای قطر نسبتا کمی است، عمر کوتاه تری نیز دارد و مزیت آن کیفیت چاپ تصویر و نوشته میباشد. تصاویر و نوشته ها بسیار واضح تر و راحتتر بر روی این نوع از سنگ قبر حک میشود.

سنگ قبر با بالاسری

در چند سال اخیر، بسیاری از خریداران سنگ قبر، بیشتر به سراغ تولید سنگ قبرهایی میروند که سری داشته باشند و شامل بهترین قیمت سنگ قبر باشند؛ چرا که بیشتر خانواده ترجیح میدهند که قبر با سری بخریبند تا عکس فرد مرحوم بر روی آن ثبت شود و یا انکه سوره ای کوتاه یا آیه ای کوچک بر روی آن نوشته شود.

.

انواع مختلف حکاکی

قیمت سنگ قبر به انواع حکاکی نیز بستگی دارد. جالب است بدانید که برای حکاکی انواع سنگ  قبر، از روش های مختلفی استفاده می شود که عمده ترین انها ، روش حکاکی با دست و یا استفاده از دستگاه سند بلاست میباشد. حکاکی با دست شاید نسبتا دارای ظرافت کمتری باشد و در حک کردن خطوط و نقش و نگارهای کوچک، محدودیت داشته باشد اما با استفاده از دستگاه سند بلاست که به صورت لیزری کار میکند، میتوان به راحتی و بدون هیچ گونه محدودیتی نوشته های بر روی سنگ قبر را حک کرد.

.

ارائه قیمت سنگ قبر به صورت اینترنتی

شاید یکی از مهم ترین سوالاتی که اکنون در مورد قیمت سنگ قبر برای افراد پیش آید آن باشد که کدام فروشگاه ها در چه مکان هایی آماده ی خدمت رسانی و ارائه بهترین قیمت هستند و چگونه میتوان برای خرید به انجا مراجعه کرد؟

 در پاسخ به این سوال باید گفت که امروزه با گسترش عصر فناوری و اطلاعات، دیگر فروش آنلاین سنگ قبر، بسیار رونق گرفته است و بیشتر افراد ترجیح میدهند تا از طریق اینترنت از قیمت سنگ قبر آشنایی پیدا کنند و آن را سفارش دهند. فروش اینترنتی سنگ قبر این امکان را برای همه ی افراد بوجود آورده است تا بدون دغدغه و از دست دادن فرصت و زمان خود، به راحتی و بدون هیچگونه محدودیت زمانی و مکانی از طریق گوشی همراه هوشمند و یا کامپیوتر خود، به راحتی سنگ قبر مورد نظرشان را سفارش دهند. اصولا در فروشگاه های آنلاین اینترنتی نیز ویژگی محصولات مختلف به طور کامل و دقیق نوشته میشود و انتخاب نوع سنگ قبر نیز بر عهده مشتری است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *