سنگ ها

سنگ قبر

سنگ قبر

سنگ قبر یا سنگ مزار از گذشته های دور مانند نماد هایی از سنگ و چوب در تمام ادیان مانند یهودیت،مسیحیت و اسلام و همچنین در میان بسیاری از فرهنگ‌های مختلف رایج و مرسوم بوده است. و امروزه با گذشت روزها این نماد ها به رنگ و ویژگی های امروزی در اومده است.
فروشگاه سنگ شهر با تنوع بالا، کیفیت و قیمت های مناسب انواع سنگ از جمله سنگ های مرمر، سنگ های نانو ایرانی و خارجی، سنگ های سیمین، سنگ های برزیلی و… را از مواد مرغوب و با کیفیت تهیه و طراحی کرده است که هر کدام ویژگی های منحصر به فردی را دارند.

 

عوامل مهم انتخاب سنگ قبر

سنگ قبر مناسب به عوامل متعددی بستگی دارد که مهم ترین آن ها جنس و کیفیت نوع سنگ قبر است، در ایران به علت باز بودن محیط که سنک را در مجاورت نور خورشید و اب و هوا های مختلف قرار می دهد باید سنگی انتخاب بشود که از کیفیت و مقاومت بسیار بالایی برخوردار باشد.

جنس سنگ علاوه بر مقاوم بودن باید استحکام بالایی برای حکاکی نوشته داشته باشد و همچنین قیمت سنگ ها با توجه به نوع سنگ بسیار متغیر است. و برای یک سنگ قبر مناسب با سلیقه ی خودتان اول باید مشخص بشود چه طراحی روی سنگ حک می شود و بعد آن نوع سنگ انتخاب بشود چون اجرای بعضی از طرح ها روی همه سنگ ها امکان پذیر نیست. 

قوانین بهشت زهرا: از مواردی که حتما باید با آن توجه نمود قوانین نصب سنگ در بهشت زهرا است. به طور مثال در بهشت زهرا قرار دادن گلدان، جاشمعی، قاب بالای مزار و ارتفاع دادن به سنگ مزار ممنوع است. 

قیمت سنگ قبر: قیمت یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار در انتخاب سنگ قبر می باشد و هر کس با توجه به بودجه ی مالی خود اقدام به خرید سنگ قبر می کند.

طراحی و حکاکی سنگ قبر

روی اکثر سنگ های مزار نام متوفی، تاریخ تولد، تاریخ فوت و توضیح کوتاهی حکاکی می کنند. البته با توجه به سلیقه خانواده قطعه ای کوتاه شعر یا دل نوشته ای مخصوص هم حک می شود. همچنین امروزه با درخواست خانواده فرد فوت شده می توان عکس متوفی را روی سنگ قبر چاپ کرد البته برای این کار قوانینی وجود دارد.

شما می توانید هر نوع شعر و متنی که می پسندین برای طراحی سفارش بدهید و همچنین می توانید برای کلمات تولد و وفات و اشعار روی سنگ مزار نمونه متون و اشعار سنگ شهر را مشاهده کنید.

خرید سنگ قبر

فروشگاه سنگ شهر با سال ها سابقه و تجربه و با استفاده از تجهیزات و دستگاه های برش و حکاکی به روز می تواند شما را برای مشاوره و تعمیر و مرمت و انتخاب سنگ مزار یاری دهد تا با خیالی آسوده و مطمعن سفارش خود را ثبت کنید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.